Waflowe

Waflowe

Posypka waflowa – lekka forma dekoracji ciasta

Szukasz dekoracji, którą dopasujesz do każdej okoliczności? Słodkie dekoracje, których jest obecnie mnóstwo na rynku, z pewnością dodadzą życia Twoim wypiekom! Co jednak wybrać kiedy chcesz swoim deserom nadać lekkości i finezji? Jak sprawić, aby słodkie ozdoby robiły wrażenie a jednocześnie wyróżniały się delikatnością i wdziękiem? Śpieszymy z odpowiedzią! Wśród naszych posypek dekoracyjnych dostępna jest również posypka waflowa. Czym się cechuje i w jaki sposób dekorować nią ciasta i desery?

Kolorowe posypki waflowe na tort

Jadalna posypka waflowa, czy też opłatkowa, to dekoracja lekka zarówno w wyglądzie, jak i smaku. Jest przyjemna dla oka i, jak na produkty waflowe przystało, szybko rozpływa się w ustach. Jest więc idealna dla osób, które nie lubią gdy dekoracyjne produkty chrupią w zębach lub nieco zmieniają smak. Posypka waflowa idealnie nadaje się do posypania ciast, tortów, babeczek i deserów. Możesz nią udekorować górę i boki tortu – świetnie zdaje egzamin nawet na wykończeniach na bazie śmietany! Musisz jednak pamiętać, aby przed zastosowaniem chronić ją przed wilgocią! Za pomocą posypki waflowej możesz aranżować jadalną scenerię. Przykładowo, taka posypka w kolorze zielonym może imitować trawę, niebieska – niebo lub wodę, żółta – piasek, a biała – śnieg! Może więc pełnić rolę zarówno tła, jak i tworzyć zabawne dekoracje w konkretnym kształcie. Puść wodzę fantazji i wykorzystaj jej potencjał! Ogromnym plusem tu jest fakt, że posypką waflową możesz posypać niemal wszystko – nie przebarwia bowiem posypanych nią mas śmietanowych i innych dekoracji. To dzięki temu, że nie oddaje koloru, jakim jest zabarwiona. Kolejną jej zaletą jest to, że idealnie nadaje się do deserów przeznaczonych dla dzieci lub osób z dietetycznymi ograniczeniami. Jest dobrą alternatywą dla posypki cukrowej lub czekoladowej, dzięki dużo niższej zawartości cukru.

A jakie jest Twoje zdanie na temat posypki waflowej? Jeśli spodobał Ci się ten rodzaj dekoracji, koniecznie sprawdź też nasze inne produkty z opłatka.

Wyświetlanie jednego wyniku