Chrzciny

Chrzciny

Ciasto na Chrzciny – co warto upiec?

Chrzest Święty dziecka to szczególny moment dla każdego rodzica. Coś zmienia się w życiu potomka i należy to odpowiednio uczcić. Dlatego też ważne jest, aby wszystko było idealnie zaplanowane i “dopięte na ostatni guzik”. Oprócz kościelnej ceremonii zazwyczaj organizowane jest przyjęcie, na które zapraszani są chrzestni oraz bliska dziecku rodzina. Bez względu na to, czy przyjęcie organizowane jest w domu czy w lokalu, jedzenie i desery oraz ich sposób przygotowania zależy od Ciebie. Tak więc jakie ciasto na chrzciny warto upiec?

Tort na Chrzest – jak powinien wyglądać tort z okazji Chrztu?

Jeśli chodzi o słodki poczęstunek dla gości przybyłych na Chrzest, jest sporo opcji do wyboru. Jednak największą popularnością cieszy się tu okazały tort na chrzest. Wypiek ten możesz oczywiście zamówić w cukierni. Jednak jeśli czujesz się na siłach i masz na to wystarczająco dużo czasu, warto przygotować tort samodzielnie. Jednak tort na chrzest to nie byle jaki tort. Nie masz tu tak dużego pola do popisu jak w przypadku wypieków przykładowo na urodziny. Dlaczego? Ciasto na chrzciny w postaci tortu nie może być tak kolorowe i mieć wymyślnych czy śmiesznych ozdób. Tort z tej okazji powinien być elegancki i utrzymany w barwach białych. Delikatne dekoracje i akcenty koloru złotego, srebrnego, niebieskiego bądź różowego – w zależności od płci dziecka i Twoich preferencji.

Tort na Chrzest czy tradycyjne ciasto? Co upiec i jak udekorować?

Wybór ciasta i deseru z okazji Chrztu jest tak samo ważne jak sama uroczystość. To, czym poczęstujemy zgromadzonych gości i co zaprezentujemy na stole ma ogromne znaczenie. Tort, w zależności od liczby częstowanych osób, może być piętrowy lub nie. Zawsze jednak ciasto, zawierające biszkopt przełożony kremem z bitą śmietaną lub serkiem mascarpone, oraz przykryty drugim blatem zalicza się już do tortów. Na górze tortu najczęściej umieszczony jest napis, zawierający imię dziecka i opcjonalnie datę uroczystości. Zdarza się, że rodzice decydują się też umieścić tam dekoracje z cukru w postaci kokardy, misia, niemowlęcych stópek czy bucików. Jeśli nie planujesz na Chrzcie swojego dziecka podawać tortu, są dla niego alternatywy.

Jakie ciasta na Chrzest poza tortem? Kolorowe akcenty i dekoracje

Ciasto na Chrzciny to nie tylko tort. Oprócz tortu lub zamiast niego na stole może pojawić się niezastąpiony sernik z bakaliami, lub ulubione tradycyjne ciasto przekładane kremem. Takie smakołyki również przyprawią o zachwyt uczestników przyjęcia. Dodatkowo pięknie udekorowane na pewno zrobią ogromne wrażenie. Tak więc jeśli masz już swój sprawdzony przepis i nie chcesz ryzykować z nowościami, lub jeśli znasz gusta Twoich gości i chcesz zaspokoić ich kubki smakowe – zrób właśnie to ciasto! Tym bardziej w sezonie letnim, warto decydować się na ciasta owocowe. Są proste w przygotowaniu i świetnie zastępują skomplikowane torty. Czekoladowe akcenty, krem z cukrem i cukrowa posypka na wierzchu – koniecznie taka perłowa! Pamiętaj o zachowaniu elegancji, na jaką zasługuje tematyka tej uroczystości.

Z pewnością niedługo przydadzą Ci się też nasze pomysły na urodziny i Komunię Świętą!

Wyświetlanie 1–12 z 14 wyników