Barwniki w sprayu

Barwniki w sprayu

Barwniki spożywcze w sprayu

Barwniki spożywcze to niewątpliwie nieodłączni towarzysze każdego miłośnika wypieków, deserów i innych kulinarnych przedsięwzięć. Swoje zastosowanie znajdują szczególnie w cukiernictwie, gdzie dzięki nim wszystkie słodkości mają szansę mieć nietuzinkowy wygląd i prezentować się znacznie lepiej. Kolory tęczy w kawałku tortu zawsze wzmagają apetyt na więcej. Spośród wszystkich rodzajów barwników warto wyróżnić barwniki spożywcze w sprayu.

Barwniki w sprayu – co warto wiedzieć?

Barwniki w sprayu to produkty, którymi śmiało możesz bawić się w kuchni i pokrywać dowolne wyroby cukiernicze. Udekorujesz nimi krem, powierzchnię masy cukrowej lub marcepanowej, możesz też nanieść je na powierzchnię czekolady lub bitą śmietanę. Spryskując nimi foremki do pralin uzyskasz kolorowe czekoladki bez konieczności barwienia ich składników. Barwniki spożywcze w sprayu używane są najczęściej przy końcowej dekoracji ciast, tortów i innych deserów. Są praktyczne i bardzo proste w użyciu. Wystarczy dokładnie wstrząsnąć nimi przez kilka chwil, po czym rozpylać według własnej fantazji. Ważne, aby aplikować je na powierzchnię z odległości 15-20 cm. Dzięki tym barwnikom możesz błyskawicznie odmienić wygląd serwowanych łakoci. Po zakończeniu rozpylania koniecznie pozostaw do wyschnięcia. Przy ewentualnej wrażliwości wszelkiego rodzaju rozpylacze warto robić to przy otwartym oknie lub w wentylowanych pomieszczeniach.

W odróżnieniu od pozostałych barwników spożywczych, te w postaci sprayu posiadają sporą gamę kolorystyczną, można więc śmiało przebierać w ulubionych barwach. W składzie mogą zawierać etanol, tłuszcz roślinny, czasem też wodę. Posiadają unikalną recepturę, zapewniającą idealne krycie i szybkie odparowanie z pokrywanych powierzchni. W składzie zawierają kolory z połyskiem perłowym lub metalicznym, a niejednokrotnie mają też w sobie brokaty lub zamsze.

Wiesz już wystarczająco dużo o barwnikach w sprayu? Teraz koniecznie je wypróbuj!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4