Akcesoria cukiernicze do dekoracji wypieków

W dzisiejszych czasach wypieki na imprezy okolicznościowe muszą nie tylko wybornie smakować, ale również zachwycająco wyglądać. Coraz więcej osób próbuje własnych sił w cukiernictwie, jednak by osiągnąć oczekiwany rezultat wizualny, należy wyposażyć swoją kuchnię lub pracownię w profesjonalne akcesoria cukiernicze do dekoracji ciast, babeczek i ciasteczek. Jakie? Sprawdź!

W jakie akcesoria cukiernicze warto zainwestować?

Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów cukierniczych, za pomocą których można precyzyjnie i pięknie dekorować torty. Zazwyczaj nie są one dostępne w popularnych supermarketach, jednak specjalistycznych sklepach, takich jak nasz. Przede wszystkim warto zainwestować w szprycę, najlepiej z wieloma, wymiennymi końcówkami. Kształtem przypomina ona strzykawkę, a działa podobnie jak rękaw cukierniczy. Akcesoria tego typu napełnia się kremem i dociska tłoczek, dzięki czemu na torcie lub babeczce pojawia się wybrany przez nas kształt dekoracji. Najczęściej szpryce wykonywane są z plastiku, metalu lub silikonu.

Zarówno profesjonalny cukiernik, jak i amator nie wyobrażają sobie pracy bez wspomnianych już wcześniej rękawów do kremów. Jest to jeden z częściej używanych akcesoriów, dzięki któremu można efektownie ozdobić wypiek. W sprzedaży spotkać można zarówno rękawy jednorazowe, jak i worki wielokrotnego użytku, najczęściej silikonowe, które są łatwe w użytkowaniu, a przede wszystkim czyszczeniu.


Ogromną popularnością cieszą się również wałki dekoracyjne, które pozwalają tworzyć wzory na cieście, z którego później wykrawane są ciasteczka czy pierniczki. Taki wałek z wytłoczonymi wzorami sprawdza się także do czekoladek, masy cukrowej i marcepanowej. Obok wałków znaleźć można stemple do ciastek, które działają na podobnej zasadzie. Najczęściej spotykanymi wzorami są świąteczne choinki, renifery i śnieżynki.

Opakowanie jest tak samo ważne jak dekoracja

Nie da się ukryć, że branża cukiernicza rozwija się z roku na rok coraz szybciej. Oprócz kolorowych posypek czy figurek z masy cukrowej, warto pomyśleć takie o innych akcesoriach cukierniczych, takich jak papilotki do babeczek. Odpowiednio ozdobione i zapakowane słodkości wyglądają jeszcze bardziej apetycznie. Jeśli organizujemy tematyczną imprezę, warto zatem zadbać o odpowiednie dodatki, takie jak ozdobne flagi czy toppery z imieniem lub liczbą wskazującą na wiek, który w dniu imprezy osiąga jubilat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments